نویسنده جستار: کشتار فرقه داوودیه، توهم یا واقعیت؟  (بازدیدها: 2106 بار)

0 هموند و 3 میهمان درحال خواندن جستار.

Pasha

  • گرداننده امرداد
  • *
  • نوشتار: 8,071
  • امتیاز: 2838
  • جنسیت : آقا
    • تارنمای امرداد
به یاری اهورامزداکشتار فرقه داوودیه، توهم یا واقعیت؟

ورنن وین هوول (Vernon Wayne Howell) رهبر فرقه داوودیه که بعدها نام خود را به دیود کورش (David Koresh) تغییر داد که در سال 1959 در تگزاس بدنیا آمد، کورش در حالی به دنیا آمد که پدر و مادر او با هم ازدواج نکرده بودند و پدر دیوید دو ماه پیش از تولد فرزندش مادر 14 ساله دیوید را به دلیل آشنایی با یک دختر دیگر ترک کرده بود. مادر دیوید بعد از مدتی فرزند 4 ساله خود را به مدت 3 سال ترک کرد و او را نزد مادربزرگ خود گذاشت.  وی کودکی نا آرام خودش رو در کنار خانواده پدر بزرگ اش طی کرد کودکی که در آن اتفاقاتی از قبيل اخراج از مدرسه را هم تجربه کرد و در سنين جوانی تلاش اش برای تبديل شدن به يک خواننده راک به جايي نرسيد تا آنکه به يک گروه مذهبی پيوست و به اسرائيل مسافرت کرد و شديدا تغيير کرد و چند سال بعد توانست با يک دوئل مسلحانه رهبری گروه ديويديان را ازآن خود کند .
دیوید خود اظهار می دارد در سن 8 سالگی مورد تجاوز گروهی قرار گفته بود، او دچار بیماری عدم توان یادگیری بود به طوری که از تحصیل در دوره ابتدایی بازماند، با وجود این عدم توانایی کورش در سن 13 سالگی کل انجیل جدید مسیحیان را حفظ بود.
آقای دیوید کورش در سال 1983 بعد از مدتی مقدمه چینی ادعا کرد که آخرین پیامبر خداست و از طرف خداوند اجازه ی تبلیغ عقاید خود را دارد ایشان در مکتب خود تعدد زوجه را برای مردها حرام کرد و زمانی که رسوا شد خود دچار انحراف جنسی ست و علاقه زیادی به همخوابی با دختران کم سن و سال دارد از آستین خود آیات آسمانی برای مردم آورد که خداوند این عمل را برای من حلال کرده. رهبر قبلی فرقه داوودیه که خانم لوییس رودن 78 ساله مدعی بود که خداوند دیوید را به عنوان پدر فرزند این خانوم معین کرده. بعد از اینکه دیوید به مقام ریاست این فرقه رسید به دلیل اختلافاتی که با برخی اعضای با سابقه تر فرقه داشت برای قدرت گرفتن دستور قتل آنها را صادر کرد.

"ديويد کورش پس از آن خود را تجلی مسيح در زمين می دانست و پيروانش او را چون خدا می پرستيدند و حاضر بودند که جان خود را هم برای او بدهند" .

دیوید به هواداران خود دستور خود کشی از طریق سوزاندن و خوردن سم میداده همچنین وی متهم به سو استفاده جنسی از دختران کم سن و سال را داشته است و برهمین اساس FBI ٬ مقر اصلی این گروه رو در ویکوی تگزاس محاصره کرد ٬ افراد این گروه به سمت نیرو های پلیس تیراندازی کرده و 4 نفر از افسران پلیس را کشتند و 16 نفر را نیز زخمی کردند، سپس پپس از اتمام مهماتشان ٬ ديويد كورش به افراد گروهش دستور خودسوزی داد و یکی از بزرگترین فجایع انسانی را در این حادثهرقم زد ٬ که نهايتا منجر به مرگ فجيع 75 نفر ( که 25 نفر آنها کودک بودند ) شد.

برخی از اعتقادات رهبر فرقه داوودیه:

1- او معتقد بود که به هر زنی که درون مقر خودش هست می تواند تجاوز کند و کودکان را به فعالییت های جنسی وادارکند .

وی یکی از طرفداران Michael Travesser بود که گفته بود :

"God told him that he was supposed to sleep with seven virgins,"
"خدا به من گفته بود که با هفت دختر نابالغ بخوابم"
وی با چندین دختر نابالغ همبستر شد که چند نفر از آنها دخترانش بودند. او حتی با زن مطلقه پسرش هم رابطه جنسی داشت.دیوید قصد داشت برنامه Travesser Michael را در Waco compound پیاده کند و به قول خودش برنامه خدا رو روی زمین پیاده کند.

گزارش تجاوز دیوید در سال 1993 ٬به هفت دختر نابالغ را از سوی فردی که این کودکان رو در اختیار او قرار داده بود در نشانی زیر قسمت Accusations of child abuse and statutory rape بخونید :

شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد

برای آشنایی با عقاید دیوید ، می توانید به منبع زیر مراجعه کنید :
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد

کتابی از سوی یکی از نجات یافتگان واکو نوشته :
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد

و اما برخی سایتها حضور یک تانک اف بی آی را نشانگر کشتار مردم از سوی دولت امریکا قلمداد کرده اند.

چون افراد این فرقه از داخل ساختمان کلیسایشان با سلاح سنگین به سمت نیروهای FBI و  ATF( سازمان کنترل جنگ افزار ٬ تنباکو و مواد منفجره و اسلحه آمریکا ) شلیک میکردند، اف بی آی نیز مجبور شد از یک تانک برای نزدیک شدن نیروها به ساختمان در شرایط تیر اندازی افراد دیوید به ماموران پلیس به سمت مقر دیوید  استفاده کند . مساله دیگری که برای FBI مهم بود دستگیری کوروش با آن همه اسلحه و ابزار شکنجه مثلا مذهبی بود ..

بنابر مدارک FBI ٬ دیوید کوروش کودکان را آزار جنسی و فیزیکی میداد و یکی از جرایم او همین آزار جنسی بود .

شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد


افسر FBI ٬ گری حریس که برای دفاع از خود در دادگاه حاضر شده بود ( دادگاهی که برای جرم ورود تانک به ساختمان تشکیل شده بود ) اینگونه از خود دفاع کرد :
"We didn't want to just recklessly move through the place," said agent Gary Harris, who drove the 60-ton vehicle on the last day of the 1993 Davidian siege near Waco. "It wasn't a haphazard, just run up and smash and crash things. That's not the reason I was back there in my mind, and that's not the orders I was given."
دادگاه ذکر شده بر علیه FBI و فرمانده ارشد Mr. Harris تشکیل شد و به او این اتهام زده شد که خرابی و آتش سوزی بر اثر ورود  تانک FBI که از جلو و پشت ساختمان بوده است.
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد

وکیل فرمانده هریس بر این عقیده بود که دیوید برای اینکه پروسه مسیح شدنش کامل شود، به افرادش دستور خود سوزی داد و ساعاتی قبل از آتش گرفتن ساختمان مقدار زیادی سوخت درون ساختمان ریخته و آتش زده شد .

دکتر هریسون که نماینده تحقیقات دادگاه بوده٬ خبر از وجود مقدار زیادی سوخت را که در ساختمان پخش شده بود، اعلام کرد.

در این دادگاه افرادی(Derek Lovelock٬Clive Doyle) که از هواداران دیوید بودند و درواقعه واکو به شدت سوخته بودند نیز دستور خودسوزی پیروان دیوید را تایید کردند و آثار کاتالیزور - که برای تسریع در آتش سوزی استفاده میشود - بر روی لباس و کفش آنها یافت شد .
از مدارکی که در دادگاه ارائه شد وسیله شکنجه ای بود که در داخل منزل کوروش پیدا شده بود .
افسر هریس گفت که حفره داخل خانه بر اثر برخورد لوله تانک با دیوار و جهت پرتاب گاز اشک آور به داخل ساختمان ایجادشده است .
وی ادامه داد که من از افسر Mr. Rogers که فرمانده نیروهای نجات گروگان ها بود دستور گرفتم که با تانک به سمت پشت منزل حرکت کنم تا راهی برای نفوذ به داخل ساختمان و پرتاب گاز اشک آور به نقطه ای که بر اثر دستگاه های شنود FBI - جاگذاری شده در ساختمان - بیشترین تعداد افراد به آن نقطه پناه برده بودند٬ را انجام بدهند .

آقای هریس که با همکارش درون تانک بود بعد از دیدن 55 گالن مواد قابل اشتعال در پشت سالن ورزش و ترس از مشتعل شدن آنها جلوتر نرفته بود ولی با دستور فرمانده برای باز کردن راهی برای ورود قسمتی از دیوار سالن را تخریب کرد و گازهای اشک آور را به درون ساختمان پرتاب کردند .

شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد

درپایان چون دلیل آتش سوزی بنا بر منابع آتش نشانی و متخصصان ٬ مواد قابل اشتعال داخل ساختمان بوده افسر مورد نظر تبرئه شد.

 

آخرین مکالمه دیوید با ماموران :
Koresh: "What is Christ revealed as, according to the fourth seal?"
FBI: "Pale... a rider on a pale horse."
Koresh: "And his name is what?"
FBI: "Death."
Koresh: "Now, do you know what the name Koresh means?"
FBI: "Go ahead..."
Koresh: "It means death."

یاری نامه ها:

شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد

صبوری کن سايه ی پا در گريزِ پسين،
خورشيد
برای بازآمدن است که می رود...
به یقین سپيده دم سرخواهد زد و
خورشيد باز خواهد گشت
و واژه های ممنوع نيز وزيدن خواهند گرفت...

 

گروه امرداد

تارنما تالارها امردادنامه

تالارها

فایلخانه گاهشمار اساسنامه امرداد جستجو

گوناگون

یاری امرداد اسناد خلیج فارس

تارنماهای همسو

خبرگزاری میراث فرهنگی تاریخ فا هفته نامه امرداد