نویسنده جستار: رییس جمهور تاجیکستان: براي انتخاب اسامي کودکان به کتاب شاهنامه مراجعه کنيد!  (بازدیدها: 1315 بار)

0 هموند و 2 میهمان درحال خواندن جستار.

Supreme

  • کوشاترین های امرداد
  • *
  • نوشتار: 1,653
  • امتیاز: 495
    • عاقلان دانند
رییس جمهور تاجیکستان: براي انتخاب اسامي کودکان به کتاب شاهنامه مراجعه کنيدامامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان روز پنجشنبه از مردم کشورش خواست ضمن خودداری از انتخاب اسامی عجیب و غریب برای کودکان، برای پیدا کردن اسامی مناسب به شاهکار ادبیات فارسی یعنی کتاب شاهنامه مراجعه کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان روز پنجشنبه از مردم کشورش خواست ضمن خودداری از انتخاب اسامی عجیب و غریب برای کودکان، برای پیدا کردن اسامی مناسب به شاهکار ادبیات فارسی یعنی کتاب شاهنامه مراجعه کنند.

به گزارش انتخاب، رحمان از والدین این کشور خواست برای انتخاب اسامی فرزندان خود کتاب حماسی شاهنامه را که فردوسی شاعر مطرح ادب فارسی یک هزار سال قبل نوشت، بخوانند.

رئیس جمهور تاجیکستان گفت پدر و مادرها، اگر می خواهید اسامی مناسب، خوب و زیبایی را انتخاب کنید، کتاب شاهنامه و یا آثار کلاسیک نویسندگان تاجیک را مطالعه کنید.

وی در جمع گروهی از کودکان تاجیکستانی که از تلویزیون دولتی نیز پخش می شد، گفت من در زمان انتخاب مقامات برای مناصب بالای دولتی، به اسامی افراد توجه می کنم.

امامعلی رحمان گفت اسامی که برای کودکان انتخاب می شود باید زیبا باشد زیرا این اسامی نقش مهمی در تعیین سرنوشت کودک از لحظه تولد وی دارند.

تاجیکستان از زمان فروپاشی نظام شوروی در سال 1991 همواره تلاش کرده است از میزان وابستگی فرهنگی اش به روسیه بکاهد.

شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد
پارسی زبانان سراسر جهان، همبسته شوید!

 

گروه امرداد

تارنما تالارها امردادنامه

تالارها

فایلخانه گاهشمار اساسنامه امرداد جستجو

گوناگون

یاری امرداد اسناد خلیج فارس

تارنماهای همسو

خبرگزاری میراث فرهنگی تاریخ فا هفته نامه امرداد