امرداد، از فرهنگ نامیرا و اهورایی ایران زمین سخن می گوید - Amordad Forums

همگانی => نام آوران ایران و جهان => دیگران => نویسنده: babak parsii در 22 نوامبر 2009 گاه 15:51:37

سرنویس: حراج مغز و خون موسوليني
فرستاده شده ازسوی: babak parsii در 22 نوامبر 2009 گاه 15:51:37
مغز و خون ديكتاتور ايتاليا در يك سايت حراجي اينترنتي به حراج گذاشته شدند.

به گزارش ايسنا به نقل از تايمز آن‌لاين، الساندرا موسوليني (Alessandra Mossolini) ـ نوه‌ی بنيتو موسوليني ـ ديكتاتور ايتاليا كه اكنون نماينده‌ی يكي از احزاب دست راستي پارلمان اين كشور است، از پليس ايتاليا خواست، مسأله‌ی حراج مغز و خون پدربزرگ‌اش را در يك سايت حراجي اينترنتي پي‌گيري كند.

از ساعاتي پيش، بخشي از مغز و خون موسوليني روي سايت حراجي اباي (eBay) به قيمت پايه‌ی 15هزار يورو (13‌هزار پوند) به حراج گذاشته شده، اين درحالي است كه سايت‌هاي حراجي اينترنتي، مجاز به حراج اعضاي بدن انسان نيستند.

خانم موسوليني بر اين باور است كه تكه مغز و خون موسوليني پس از مرگ او در بيمارستان ميلان از جسدش برداشته شده‌اند؛ اما مقامات بيمارستان ميلان با رد اين ادعا اعلام كردند كه اين آثار، دوسال پس از مرگ موسوليني در سال 1947 ميلادي از جسدش برداشته شده‌اند.

موسوليني در سال 1945 ميلادي كشته شد و جسدش براي مدت زمان طولاني در ميدان اصلي شهر ميلان در معرض ديد عموم قرار گرفت.

پس از مرگ موسوليني، جسدش براي كالبد شكافي به بيمارستان ميلان منتقل شد و سرانجام در سال 1957 ميلادي به خانواده‌اش تحويل داده و در زادگاهش، شهر پرداپيو (Predappio) در شمال ايتاليا دفن شد.

در همين حال، سخنگوي سايت اباي در گفت‌وگو با بي‌بي‌سي اعلام كرد كه آگهي حراجي، قبل از ارائه‌ی هر پيشنهادي، از روي اين سايت برداشته شده است.

موسوليني ديكتاتور فاشيست ايتاليا در جنگ جهاني دوم، متحد هيتلر بود تا اين‌كه پادشاه ايتاليا او را از مقام نخست‌وزيري عزل كرد و به زندان انداخت. او توسط سربازان آلماني فراري داده شد، ولي در پايان جنگ جهاني دوم توسط پارتيزان‌ها دستگير و تيرباران شد.