نویسنده جستار: نيکو خردمند درگذشت  (بازدیدها: 1664 بار)

0 هموند و 1 میهمان درحال خواندن جستار.

Fatemeh_Irani

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 503
 • امتیاز: 215
نيکو خردمند درگذشت
« : 18 نوامبر 2009 گاه 04:05:59 »نيكو خردمند بازيگر سينماي ايران شامگاه گذشته ـ 25 آبان ماه ـ از دنيا رفت.

به گزارش ايسنا، اين بازيگر سينما از چندي قبل در بستر بيماري بود.

نيكو خردمند كه 27 شهريور ماه در جشن خانه سينما مورد تجليل قرار گرفت، متولد 1311 در تهران است و فعاليت هنري‌اش را از سال 1337 با گويندگي در راديو آغاز كرده و از سال 1339نيز در دوبله مشغول بوده است.

وي كار بازي در سينما را از سال 1369 با فيلم «پرده آخر» به كارگرداني «واروژ كريم مسيحي» آغاز كرد كه اولين نقش آفريني او در سينما سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش دوم زن در نهمين جشنواره فيلم فجر را برايش به ارمغان آورد.

اين بازيگر همچنين سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش دوم زن در دوازدهمين جشنواره فيلم فجر را براي فيلم «بازيچه» دريافت كرد و براي فيلم «غزال» نيز نامزد دريافت جايزه بهترين بازيگر نقش دوم زن در چهاردهمين جشنواره فيلم فجر شده است.

نيكو خردمند پس از سالها كم‌كاري در بيست‌وچهارمين جشنواره فيلم فجر، با فيلم‌هاي « پرونده هاوانا»،«كافه ستاره»و« چند مي‌گيري گريه كني» حضور داشت.

شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد

lotr

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 1,204
 • امتیاز: 654
 • جنسیت : آقا
پاسخ : نيکو خردمند درگذشت
« پاسخ #1 : 18 نوامبر 2009 گاه 04:28:06 »
درود

روحش شاد و راهش پر رهرو.
بازیگر و گوینده فراموش نشدنی بود.
به نام آنکه شب را به روز تبدیل میکند تا کودکی از هراس به آرامش برسد. (لتر)

اگر همه انسانها يكسان بينديشند و تنها يك تن با نظر همه مخالف باشد ، كار عموم در خاموش كردن اجباري آن يك تن به همان اندازه نارواست كه ،‌اگر او قدرت داشت و نوع بشر را به زور خاموش مي كرد(میل)

zir daryaei63

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 716
 • امتیاز: 419
پاسخ : نيکو خردمند درگذشت
« پاسخ #2 : 18 نوامبر 2009 گاه 20:28:51 »
درود

مراسم تشییع نیكو خردمند پنج‌شنبه ـ 28 آبان ماه ـ راس ساعت 9 صبح از مقابل خانه سینما به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع می‌شود.
تو جاده ی زندگی حتی اگه بهترین راننده هم باشی ، باز  رانندگان بی احتیاطی هستند که  بهت بزنند

babak parsii

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 819
 • امتیاز: 50
 • جنسیت : آقا
تشييع نيكو خردمند
« پاسخ #3 : 19 نوامبر 2009 گاه 20:50:21 »
مراسم تشييع پيكر «نيكو خردمند» بازيگر، صبح امروز پنجشنبه 29 آبانماه با حضور جمع زيادي از اهالي سينما، تلويزيون و دوبله از خانه سينما به سمت آرامگاه ابدي او در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشييع شد.

به گزارش ايسنا، در ابتداي اين مراسم، داريوش اسدزاده از بازيگران تلويزيون به صحبتي كوتاه پرداخت و با تسليت درگذشت زنده ياد خردمند، خطاب به حاضران اين مراسم گفت: شما عزيزان هستيد كه در شادي و غم، ما هنرمندان را استقبال مي‌كنيد، ما به همت و تشويق شما زندگي مي‌كنيم. بنده به شخصه از اين اتفاق و اين كه هر روز، هر هفته و هر ماه چندين هنرمند از ميان ما مي‌رود به شدت متاثرم و هر بار كه اين اتفاق مي‌افتد، به ياد خودم مي‌افتم.

وي ادامه داد: از اين كه هر روز شاهد از دست رفتن دوستانم هستم، به شدت غمگينم و هر بار كه براي تشييع پيكر يكي از اين عزيزان مي‌آيم، غم سرپاي وجودم را مي‌گيرد، چرا كه من ديگر نبايد اين روزها را ببينم.

اسدزاده در پايان صحبت‌هايش هم نيكوخردمند را هنرمندي خندان، خوش برخورد، مردمدار و با خوش قريحه و با استعداد دانست و از فوت او اظهار تاسف كرد.

حسن تهامي از بزرگان دوبلاژ هم در قالب اين مراسم، گفت: وجود شما عزيزان در اين مراسم و براي آخرين ديدار با وجود خاكي نيكوخردمند نشانه ارج بزرگ اين هنرمند است. همان طور كه مي‌دانيد نيكو خردمند براي اولين بار كار خود را با دوبله شروع كرد، در نتيجه، نبود او براي ما گويندگان بسيار بسيار سخت است و همه ما بابت اين مساله متاسف هستيم، اما به هر حال اين راه بي‌بازگشت سرانجام تمامي ما است و همه ما بايد روزي از اين مسير بگذريم و به ابديت بپيونديم.

تهامي در پايان صحبت‌هايش اظهار كرد: نيكو خردمند همانگونه كه در فيلم‌ها شاهد بوديم، نشان مهر و محبت داشت و به دليل همين خوبي‌ها و انسانيت بسيار بالاي اوست كه هم اكنون ما چنين داغدار اينجا هستيم.

حبيب اسماعيلي، تهيه‌كننده و بازيگر هم اين فاجعه را به تمامي اهالي سينما و تلويزيون تسليت گفت و به خاطراتي از دوران همكاريش با زنده ياد خردمند در سريال «دزدان مادربزرگ» اشاره كرد.

او اين سريال را جزو افتخارات خود خواند و گفت: با اين كه زنده‌ياد خردمند، كار در تلويزيون و سينما را خيلي دير شروع كرد، اما به سرعت توانست دل‌ها را تسخير كند، همه مردم بازي و رفتار ايشان را بسيار دوست داشتند و بنده در مواردي كه برخورد مردم با ايشان را مي‌ديدم، همواره شاهد چنين موضوعي بودم.

اسماعيلي در بخش ديگري از صحبت‌هايش به قسمتي از سريال دزدان مادربزرگ اشاره كرد و گفت: هنگامي كه قرار بود ايشان را به گروگان بگيريم، خوبي‌هاي او جلوي چشم ما بود و براي همين انجام اين كار براي ما خيلي سخت بود.

اين بازيگر در پايان صحبت‌هايش هم عنوان كرد: اي كاش قدر اين هنرمندان كه سرمايه‌هاي اين مملكت هستند را بيشتر بدانيم، اكنون بسياري از هنرمندان ما در بيمارستان‌ها و يا در خانه‌هاي خود بستري هستند و بنده فكر مي‌كنم كه جا دارد مسوولان و خود ما سينماگران به اين افراد توجه بيشتري داشته باشيم.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين مراسم، ولي‌اله مومني از دوبلورهاي سينما و تلويزيون هم در قالب صحبتي كوتاه، گفت: «نيكو خردمند» هنرمند بسيار والايي بود كه پي به ارزش‌هاي انساني پي برده بود. او همواره سعي مي‌كرد ما را نصحيت كند و دائم به ما مي‌گفت كه مبادا روزي منيت و غرور بر شما حاكم شود، مراقب باشيد كه هميشه در برابر مردم متواضع باشيد تا بتوانيد موفق باشيد.

وي ادامه داد: نيكو خردمند از توانايي‌هاي بسيار بالايي برخوردار بود و چه در زمينه‌ دوبله و چه در زمينه‌ بازي هنرمندي صاحب سبك بود.

مؤمني در پايان صحبت‌هايش هم اظهار كرد: خداوند از ما جدا نيست، پس ما همواره در ورطه آزمايش‌هاي متعدد قرار داريم. آزمايش‌هايي مانند «انسانيت»،«شجاعت» و «صداقت» كه لازم است براي رسيدن به «كمال» اين مراحل را پشت سر بگذاريم، نيكو خردمند هنرمندي بود كه اين مراحل را به خوبي پشت سر گذاشته بود و به كمال مطلوب خود دست يافته بود. روحش شاد.

داوود رشيدي هم در مراسم تشييع پيكر زنده ياد نيكو خردمند در صحبتي كوتاه با تسليت درگذشت خردمند،

از اين كه اهالي سينما در اين مراسم حضور داشتند، اظهار خوشحالي كرد.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين مراسم، محمدمهدي عسگرپور، مديرعامل «خانه سينما» هم به نمايندگي از خانه سينما، فوت نيكو خردمند را تسليت گفت و افزود: نيكو خردمند فردي منحصر به فرد بود و اميدوارم كه جاي خالي‌اش را پر كنيم.

او ادامه داد: امسال و به تازگي هنرمندان زيادي را از دست داديم كه هر كدام از آنها نامي عجيب هم داشتند، به عنوان مثال به نام نيكو خردمند توجه كنيد تا ببينيد چگونه دو كلمه زيبا در كنار هم قرار گرفته‌اند.

عسگرپور در ادامه به دوران بيماري زنده ياد خردمند اشاره كرد و گفت: در مرتبه اولي كه او در بيمارستان بستري شد، بنده به نمايندگي از صنوف خانه سينما با وي تماس گرفتم و جوياي احوالشان شدم، اما به نظرم رسيد كه اين موضوع تا حدي او را نگران كرده است، او فكر مي‌كرد كه مشكلي دارد كه خود از آن اطلاع ندارد و ما در جريان آن قرار داريم، اما برايش توضيح دادم كه كاملا حسي اين عمل را انجام داده‌ام و گفتم كه وظيفه خود مي‌دانم كه از حال او با خبر شوم.

مديرعامل خانه سينما در پايان صحبت‌هايش به استمرار اين ارتباط و برگزاري بزرگداشت زنده‌ياد«خردمند» در سيزدهمين جشن «خانه سينما» اشاره كرد.

سيامك اطلسي ــ بازيگر تلويزيون ــ هم از ديگر افرادي بود كه درگذشت زنده ياد خردمند را به جامعه هنري و سينمايي كشور تسليت گفت و افزود: نيكو خردمند از هنرمندان تراز اول سينما بود، ‌او بانوي شايسته‌اي بود كه اميدوارم خدا رحمتش كند و اكنون هم فقدان وي را به جامعه سينمايي تسليت مي‌گويم.

نگار حداديان هم در ادامه اين مراسم به قرائت شعري كه درباره فوت زنده ياد خردمند سروده بود، پرداخت .

به گزارش ايسنا، اين مراسم كه قرار بود از ساعت 9 صبح امروز در «خانه سينما» برگزار شود، با نيم ساعت تاخير از ساعت 9:30 آغاز شد و بعد از آن هم به دليل نرسيدن پيكر زنده ياد خردمند به خانه سينما تا ساعت 10:40 به طول انجاميد و سرانجام با رسيدن پيكر آن زنده ياد مراسم تشييع به سمت قطعه هنرمندان برگزار شد.

داريوش اسدزاده پس از ورود پيكر اين بانوي سينما و تلويزيون به خانه سينما، در صحبتي كوتاه او را يادگار دوران گذشته و جواني نسل خود خواند و گفت: اين بانوي هنرمند در عرصه سينما و تلويزيون سبقت را از همدلان خود ربوده بود و ما امروز با نهايت تأثر او را مشايعت مي‌كنيم.

گفتني است: مراسم ختم زنده ياد خردمند از ساعت 17:30 تا 19 شنبه سي‌ام آبان ماه در مسجد «نور» ميدان فاطمي برگزار خواهد شد.

بهمن فرمان‌آراء‌، رضا كيانيان، آزيتا حاجيان، داوود رشيدي، آهو خردمند، اصغر بيچاره، ناصر ممدوح، فرهاد توحيدي، مهدي صباغ زاده، محمدحسين لطيفي،حبيب دهقان نسب،حسين عرفاني، مهوش وقاري،فاطمه طاهري، اصغر شاهسواري و پوري بنايي، گيتي معيني،عزت‌الله رمضاني‌فر و ملكه رنجبر از ديگر

حاضران مراسم تشييع زنده ياد نيكو خردمند بودند.
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند
تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد
کوروش بزرگ

babak parsii

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 819
 • امتیاز: 50
 • جنسیت : آقا
تصاوير مراسم تشیع پيكر مرحومه نیکو خردمند
« پاسخ #4 : 20 نوامبر 2009 گاه 15:20:21 »« واپسین ویرایش: 21 نوامبر 2009 گاه 02:33:14 ازسوی babak parsii »
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند
تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد
کوروش بزرگ

 

گروه امرداد

تارنما تالارها امردادنامه

تالارها

فایلخانه گاهشمار اساسنامه امرداد جستجو

گوناگون

یاری امرداد اسناد خلیج فارس

تارنماهای همسو

خبرگزاری میراث فرهنگی تاریخ فا هفته نامه امرداد