نویسنده جستار: ایا فرگشت درست است ؟ انسان گیاه خوار  (بازدیدها: 3662 بار)

0 هموند و 3 میهمان درحال خواندن جستار.

ارمین

 • هموند بسیار کوشا
 • *
 • نوشتار: 239
 • امتیاز: 50
 • جنسیت : آقا
  • هتل بزرگ دریا مراغه

چند دلیل زیر مقداری از دلایل بسیار زیادی است که ثابت می کند انسان بطور حتم جزو گیاهخواران می باشد و اشتباهاً از روی حرص، شهوت و یا شاید هم بخاطر اجبار در دورانی که یخبندان سطح کره زمین را پوشانده بود به این تغذیه غلط روی کرد و تابکلی دست از این عادت مضرش بر ندارد روی سلامت و آرامش را نخواهد دید. آنچه مسلم است در طبیعت هر چیز در جای خاص خودش قرار دارد. یک گیاه برای مرداب درست شده و دیگری برای بیابان. ساختمان دهان یک جانور برای چریدن است و دیگری برای دریدن. انسان موجودی نیست که ساختمان بدنش چیزی مقایر با قوانین طبیعت باشد. او نیز زاده طبیعت است و وابستگی نزدیکی به طبیعت داد. هر گاه او را رو یهمرفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده. بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمونهای میوه خوار.

دلیل اول

در طبیعت آن دسته از پستانداران که آب را هنگام نوشیدن لیس می زنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ، گوشتخوار هستند و هر کدام که آب را می مکند یا هورت می کشند مانند گاو، فیل و انسان گیاهخوار می باشند .

دلیل دوم

انسان و بقیه گیاهخواران قادرند آرواره پائین خود را بدون تکان دادن سر علاوه بر بالا و پائین به طرفین نیز تکان دهند در حالیکه درندگان از حرکات جنبی فکین که جهت آسیاب کردن دانه به گیاهخواران داده شده عاجز می باشند.

دلیل سوم

آرواره جانوران گوشتخوار دارای دندانهای شمشیری شکل هست که به دو دندان نیش بزرگ برای پاره کردن مجهز است این آرواره ها بسیار پر قدرت و خرد کننده می باشند، اما در گیاهخواران دندانها صاف و مسطح هستند و دندانهای کلبی همسطح بقیه دندانهاست، آرواره ها ضعیف هستند و برای فشارهای شدید طراحی نشده اند. نوع دندانهای انسان او را جزو لاینفک گروه گیاهخواران قرار می دهد. (این تفاوت حتی در مینای دندانها هم مشاهده می شود) .

دلیل چهارم

در ساختمان بدن گوشتخواران بعلت قابلیت فساد پذیری سریع گوشت طول روده ها کوتاه است تا حیوان بتواند هر چه زودتر آنرا دفع نماید. زیرا غذاهای گوشتی پس از هضم در روده محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتریهای مواد آلی از هم پاشیده و فاسد شده بوجود می آورد. گیاهخواران منجمله انسان دارای روده های درازی می باشند برای اینکه مواد غذایی به آهستگی مواد مغذی را پس می دهند، و از اینجاست که تغایر غذای یک گوشتخوار با گیاهخوار مشهود می گردد. تبدیل و هضم غذای گیاهخواران به وسیله انفعالات تخمیری با همراهی دسته های مختلف میکروبهای گیاهی انجام می گیرد. با این تفاوت که آن دسته از میکربها که برای گوشتخواران مناسب است برای گیاهخواران مناسب نیست. حتی اگر بدن برای تعدیل آن کوشش کند. این ثابت می کند گوشت یک غذای اشتباه و مضر برگیاهخواران می باشد .

دلیلپنجم

معده انسان و عضلات آن بسیار ظریف و حساس است و به هیچ وجه قادر به هضم کامل غذاهای گوشتی نیست در حالیکه معده خشن گوشتخواران با عضلات پولادینش کار اصلی هضم را انجام می دهد. این اساسی ترین دلیل برای هضم نکردن غذا، یبوست و دل درد در آدمهائیست که از گوشت برای خوراک استفاده می کنند .

دلیل ششم

ترشح غده های معده و لوزالمعده انسان و بقیه حیوانات گیاهخوار به بافتهای گوشت بسیار کم اثر است و نمی توانند قادر باشد مانند ترشحات غدد یک درنده، گوشت (و همچنین استخوان حیوانات) را نرم و حل کنند.

دلیل هفتم

گوشت دارای ازت زیادی است که دفع آن از عهده کبد جانوران گیاهخوار ساخته نیست و همین علت اصلی امراضی چون نقرس و ناراحتیهای کبدیست که بکرات نزد افراد گوشتخوار دیده می شود، بوی بد دهان و بعضی از انواع سردردها و سرگیجه ها نیز زائیده همین سبب است .

دلیل هشتم

انسان قادر نیست مانند حیوانات گوشتخوار از جسد حیوانات بطور کامل و طبیعی استفاده کند. وقتی شیر، روباه یا هر حیوان دیگری طعمه اش را شکار می کند فقط گوشتهای ران و سر و سینه آنرا نمی خورد بلکه گوشت، پوست و استخوان را با هم می بلعد و با این کارش تعادلی از نقطه نظر احتیاجات گوناگون بدن به مواد مختلف غذایی بر قرار می کند .

دلیل نهم

چاک دهان گوشتخواران بسیار عریض است بطوریکه می توانند هنگام بلعیدن آنرا بحد زیادی بازنمایند، چاک کوچک دهان انسان دلیل محکم دیگری بر میوه خوار بودن اوست .

دلیل دهم

چربیهای موجود در گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه خواران دفع می گردد و اغلب بصورت پیه در ناحیه های شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشتخوار ذخیره می شود، همین چربیهاست که در جدار داخلی رگها جمع شده و حرکت خون را نامنظم می سازد
سکته های قلبی حاصل این تغذیه اشتباه و شکم پرستانه است. مصرف چربیهای گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچوقت دیده نشده که عارضه ای ایجاد کند .

دلیل یازدهم

حیوانات گوشتخوار می توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال گریز بگیرند اما انسان چون میوه خوار است، قادر به این کار نیست و در عوض به راحتی دانه از گیاهان بر می چیند یا از درختان بالا میرود و برای خوراکش میوه می کند .

دلیل دوازدهم

چشم گوشتخواران بر خلاف چشم انسان و دیگر جانوران گیاهخوار که نامتغییر می باشد قادر است در تارکی ببیند و مردمکش کوچک و بزرگ شود.

دلیل سیزدهم

پروتئین حاصله از گوشت برای جذب شدن، معده انسان را به یک کار طاقت فرسا وامی دارد در حالیکه پروتئین های نوع گیاهی راحت تر جذب شده و بدن انسان و دیگر حیوانات گیاهخوار آنها را آسان تر قبول می کند.

دلیل چهاردهم

حیوانات گوشتخوار می توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنند. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.

دلیل پانزدهم

تمام گوشتخواران قادرند برای بچنگ آوردن شکار، خود را اگر لازم باشد، ساعتها (بی حرکت) پنهان کنند و بطور غریزی حیله های گوناگونی را برای فریب دادن طعمه می دانند، انسان نه می تواند چند دقیقه جائی بند شود و نه قادر است در جائیکه هموار نیست راه برود .

دلیل شانزدهم

طبع انسان چون میوه خوار است، همانگونه که گوشتخواران از دیدن اجساد خون آلود اشتهایشان تحریک می شود او نیز از دیدن، بوئیدن و چشیدن میوه ها و سبزیجات لذت می برد و خوشش می آید و در مقابل از دیدن اجساد خون آلود و دل و روده در آمده حالش بهم می خورد و غمگین و ناراحت می شود. (درضمن گیاهخواران و از جمله انسان بسیار علاقه مند اند که میوه ها را به صورت خام بخورند، این در حالیست که خوردن گوشت خام برای انسان تهوع آور و غیر قابل قبول می باشد.- انسان طبیعتاً از گشتن و خون گریزان است.)

دلیل هفدهم

میوه جات و سبزیجات خام از خاصیت شدید شفا بخشی و دفع میکروب برخوردارند که برای سلامت انسان بسیار ضروریست. برعکس میوه ها و سبزیجات ، گوشت اکثر اوقات ناقل ویروس ها و میکروبهای خطرناک است، بخصوص انواع و اقسام کرمها معمولاً از راه گوشت به انسان منتقل شده در جدار روده می چسبند و شخص گوشتخوار را مبتلا به کم خونی، زردی، رنگ پریدگی، لاغری، ضعف بنیه، پر خوابی و بی حوصلگی می کنند. هر چند پختن تا حدودی این کرمها را از بین می برد ولی تصور از بین بردن تمام این موجودات خطرناک از راه پختن یک راه اساسی نیست زیرا که خیلی از آنها می توانند درجه حرارتهای بسیار شدید را نیز تحمل کنند و تازه آنهائی که از بین می روند مواد زائد سمی خود را همچنان باقی می گذارند و آن اکثریتی که از بین نمی روند در بدن بسرعت رشد کرده و زندگی را بر شخص گوشتخوار تنگ می گردانند. اگر شما نیز گوشتخوار هستید چه بسا که مبتلا به این کرما، ویروسها و انگلها بوده، ولی خودتان از آن خبر نداشته باشید.

دلیل هجدهم

بزاق انسان و دیگر گیاهخواران جهت آماده کردن مواد نشاسته ای برای هضم در دهان، دارای آمیلاز است، اما بزاق دهان گوشتخواران فاقد این ماده می باشد .

دلیل نوزدهم

قسمتهای مختلف گوشت بطور وحشتناکی از اسید ئوریک (اوره) برخوردار است مثلا یک کیلو گوشت گوساله دارای 30 گرین و یک کیلو جگر بیش از 40 گرین اسید ئوریک دارد، در وضعیکه تمام اسید ئوریکی که بدن خود می سازد و دفع می کند در روز از طریق کلیه ها فقط 6 گرین می باشد و اضافه بر این مقدار کاری دشوار برای کلیه ها بوجود آورده شخص را به امراض گوناگون سخت که ناشی از تراکم اسیدئوریک در بدن باشد مبتلا می سازد. این بیماریها تا وقتی مریض به خوردن گوشت ادامه می دهد هرگز دیده نشده که علاج قطعی داشته باشد .

دلیل بیستم

چرندگان و پرندگان گیاهخوار همدیگر را می شناسند و به مهربانی در کنار یکدیگر می توانند زندگی کنند، مرغ و خروسها لابلای دست و پای گاو گوسفند بدون آنکه ترسی به خود راه بدهند می لولند و دنبال دانه می گردند، اما همینکه گرگ یا روباهی نزدیک شود به طور غریزی از آنجا می گریزند این حالت در انسان هم دیده شده که از حیوانات درنده فرار کند .

دلیل بیست و یکم

دستهای انسان که به گروه گیاهخواران تعلق دارد برای دریدن ساخته نشده است انگشتان دست او نشان میوه خوار بودن اوست، والا می بایست از پنجه هائی برنده و تیز بر خوردار باشد .

دلیل بیست و دوم

کنترل حرارت بدن به دو طریق انجام می گیرد. یکی با عرق کردن و دیگری با آویختن زبان از دهان و تنفس های سریع. کلیه گیاهخواران از طریق اول با استفاده از مجراهای موجود در روی پوست خود و تمامی گوشتخواران به طریق دوم با در آوردن زبان و تنفس سریع اینکار را انجام می دهند مثل سگ و گرگ .
عرق کردن در گیاهخواران باعث دفع طبیعی سموم احتمالی موجود در گیاهانی که گیاهخوار خورده خواهد شد و چنانچه انسانی از خوراک گوشتی استفاده کرده باشد چون میزان سموم و مواد زائد از میزان طبیعی بالاتر می رود، عرق تن او بد بود و متعفن خواهد گردید .

دلیل بیست و سوم

گوشتخواران تقریباً ده برابر گیاهخواران جوهر نمک (اسید هیدروکلوریک) در بدن خود تولید می کنند که بیشتر در هضم قسمتهای استخوانی گوشت بکار گرفته می شود. و با توجه به میزان جوهر نمک در بدن آدمی هرگز نمی شود او را یک گوشتخوار به حساب آورد .

دلیل بیست و چهارم

انسان می تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کند و در این راستا ادعا می شود که رو به سلامت بیشتر هم خواهد گذاشت، ولی او هیچگاه نمی تواند غذای طبیعی خود را که گیاهان می باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالیست که گوشتخواران می توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند
ستایم شب و روز شهنامه را / سراینده اش را و هم خامه را / کتاب بزرگیّ و فرزانگی / امید و سرافرازی و زندگی / سرود اساتیر ایران زمین / که بر نام گوینده اش آفرین / پیروزپارسی توسی نامدار / که فرهنگ از او یافته ست اعتبار / قلم را نشاید سرودن از او / که او بر قلم داده است آبرو / خداوند فرزانگیّ و خرد / که اندیشه بر همگنان نسپرد / روان شاد بادش بهشت آشیان / همیشه سخنگوی تا جاودان

رکسانا

 • هموند میانه
 • *
 • نوشتار: 25
 • امتیاز: 30
 • جنسیت : بانو
پاسخ : ایا فرگشت درست است ؟ انسان گیاه خوار
« پاسخ #1 : 29 اوت 2010 گاه 16:55:10 »
درود!  :hi:
دوست عزیزم مرسی از نوشنه ات!
ولی دانشمندان یه کم دیر جنبیدن!!آدما عاشق خوردن گوشت ان!! و خیلی سخته که بخوان ترکش کنن!

نمونه اش خود من که حتا اگه دوزیست باشم یا ساختار بدنم کپی مرجانهای دریایی هم که باشه بی گوشت هرگز!!!!!!!!!
سپاس! :drinks:
تاریک ترین ساعت ها درست پیش از طلوع خورشید فرا میرسد.

Supreme

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 1,653
 • امتیاز: 495
  • عاقلان دانند
پاسخ : ایا فرگشت درست است ؟ انسان گیاه خوار
« پاسخ #2 : 30 اوت 2010 گاه 01:00:52 »
این چه کاری است که بگوییم همۀ جانوران بدون اسثنا دو دسته اند: گوشت خوار و گیاهخوار، و ویژگی هایی در آدمی هست که به گوشت خواران نمی خورد و به گیاهخوران می خورد؟
چرا آدمی هم از این گروه نباشد و هم از آن گروه؟ مگر ویژگی هایی مانند خرد، وی را سخت از دیگران جدا نکرده؟
حتی در خود نوشتار آمده:
بازگویه
هر گاه او را رو یهمرفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده.

اما همه سخنان دیگری که اینجا آمده بر این پایه است که آدمی نه تنها همانند چرندگان است، بلکه از همان چرندگان است!

بازگویه
بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمونهای میوه خوار.

پس چرا تا پایان، هیچ سخنی از این میمون ها گفته نشده؟

بازگویه
در طبیعت آن دسته از پستانداران که آب را هنگام نوشیدن لیس می زنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ، گوشتخوار هستند و هر کدام که آب را می مکند یا هورت می کشند مانند گاو، فیل و انسان گیاهخوار می باشند .

در طبیعت همۀ اینها گوشت خام میخورند، نه آنی که آدمی میخورد.

بازگویه
در ساختمان بدن گوشتخواران بعلت قابلیت فساد پذیری سریع گوشت طول روده ها کوتاه است تا حیوان بتواند هر چه زودتر آنرا دفع نماید.

درست است، اما این تنها نشان می دهد که گوشت زیاد خوردن خوب نیست، نه که آدمی، تنها باید گیاه بخورد.

بازگویه
معده انسان و عضلات آن بسیار ظریف و حساس است و به هیچ وجه قادر به هضم کامل غذاهای گوشتی نیست در حالیکه معده خشن گوشتخواران با عضلات پولادینش کار اصلی هضم را انجام می دهد.

مگر آدمی گوشت خام کدام جانور عجیب الخلقه را میخورد که این را دلیل دانسته اند؟

بازگویه
ترشح غده های معده و لوزالمعده انسان و بقیه حیوانات گیاهخوار به بافتهای گوشت بسیار کم اثر است و نمی توانند قادر باشد مانند ترشحات غدد یک درنده، گوشت (و همچنین استخوان حیوانات) را نرم و حل کنند.

از آدمی سخن رفته یا بلانسبت سگ؟ قرار بوده آدم استخوان بخورد؟
می بینید که آدمی گوشت پخته را نرم و حل میکند!

بازگویه
گوشت دارای ازت زیادی است که دفع آن از عهده کبد جانوران گیاهخوار ساخته نیست و همین علت اصلی امراضی چون نقرس و ناراحتیهای کبدیست که بکرات نزد افراد گوشتخوار دیده می شود، بوی بد دهان و بعضی از انواع سردردها و سرگیجه ها نیز زائیده همین سبب است .

گویا سر و کار نویسندۀ ارجمند با آدم هایی بوده که روزی یک گوسفند خام میخورند.

بازگویه
چربیهای موجود در گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه خواران دفع می گردد و اغلب بصورت پیه در ناحیه های شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشتخوار ذخیره می شود، همین چربیهاست که در جدار داخلی رگها جمع شده و حرکت خون را نامنظم می سازد
سکته های قلبی حاصل این تغذیه اشتباه و شکم پرستانه است. مصرف چربیهای گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچوقت دیده نشده که عارضه ای ایجاد کند .

این تنها دلیل بر آن میشود که خوردن گوشت اگر بسیار باشد خوب نیست، نه که آدمی جزو گیاهخواران است و باید هم بماند!

بازگویه
حیوانات گوشتخوار می توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنند. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.

چون گوشت پخته میخورد و می بینید که بویش را هم خوب میشنود.

بازگویه
حیوانات گوشتخوار می توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال گریز بگیرند اما انسان چون میوه خوار است، قادر به این کار نیست

ببخشید اما گویا آدمی با درندگان یکی نیست و راه های دیگری برای شکار می شناسد یا حتی جانوران را پرورش میدهد.

بازگویه
بزاق انسان و دیگر گیاهخواران جهت آماده کردن مواد نشاسته ای برای هضم در دهان، دارای آمیلاز است، اما بزاق دهان گوشتخواران فاقد این ماده می باشد .

خب معدۀ آدمی هم تیزابی ویژۀ گوارش گوشت ترواش میکند که در معدۀ گیاهخواران نیست.

بازگویه
دلیل بیست و چهارم

انسان می تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کند و در این راستا ادعا می شود که رو به سلامت بیشتر هم خواهد گذاشت، ولی او هیچگاه نمی تواند غذای طبیعی خود را که گیاهان می باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالیست که گوشتخواران می توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند

چرا نتواند؟ مگر گیاه و میوه آب است که آدمی بی آن بمیرد؟
تازه باز هم دلیل نمیشود. مگر هر چیزی که قابل حذف باشد، باید الزاماً حذف شود؟


از اینها گذشته:
1. چرا نشانی سرچشمۀ این نوشتار را نداده اید؟:
شما دسترسی دیدن پیوندها راندارید. نام نویسی یا درونشد
و چند جای دیگر.
دست کم باید نشانی از نویسنده را به دست داد.

2. در تاریخ آمده که یکی از چیزهایی که مایۀ بالش مغز آدمی شده، کشف آتش بوده، چون با آن توانسته گوشت را بپزد و بخورد و مواد ارزشمندی به مغز خود برساند و همان مواد غذایی تازه مایۀ آن شده که مغز آدمی بزرگ شود.

3. گوشت کیلو 15000 تومان گیر چه کسی می آید که شما این اندازه خود را جگرخون کنید؟

4. می بینید که آدمی گوشت میخورد، چگونه میگویید گوشتخوار نیست؟

5. آدمی در آغاز گیاهخوار بوده و سپس گوشتخوار هم شده. آیا آدمی هم مانند جانوران دیگر باید همیشه همان گونه باشد که 50هزار سال پیش بوده؟ این نوشتار، سخت طبیعت پرستانه نوشته شده. آدمی، فرهنگ را می آفریند و که ورای طبیعت است و گوشتخواری هم بخشی از آن است، البته گوشت پخته، نه خام، سفسطه ای که نویسندۀ این نوشتار بارها از آن بهره جسته!

6. برخی پروتئین ها در گیاهان نیست و تنها از راه گوشت به تن آدمی میرسد.

7. اینکه استوار سازیم که آدمی مانند گربه (گوشتخوار) نیست بلکه مانند موش (رستنی خوار) است، چه چیزی بر ارج آدمی می افزاید؟

8. خودتان براستی گوشت نمیخورید؟

9. سرتاسر این نوشتار در بارۀ انسان پیش از کشف آتش است، گویی نویسنده هم از همان دوره بوده!

10. چنانکه یادآور شدم، معدۀ آدمی هنگام برخورد با گوشت، تیزابی ویژۀ گوارش آن را می تراواند، آیا این به چم این نیست که قابلیت خوردن گوشت در نهاد آدمی هست؟


اینهایی که گفتم به این چم نیست که خوردن گوشتِ بسیار، خوب است، دانش میگوید روزی 100 گرم آن برای تن آدمی بایسته است، بیشترش هم در این کشور گل و بلبل گیر کسی نمی آید و بحث ندارد.
گذشته از این بر فرهنگ هایی مانند زرتشتی و ترسایی که روزۀ گوشت دارند، ارج می گذارم و بر این باروم که پرهیز از گوشت برای دوره ای یا برای برخی کسان، سودمند تواند بود. چنانکه برخی از یوگیان نیز گوشت نمیخورند. اما همه نه یوگی اند نه بیمار.

از اینکه نوشتارهای پیشینی را که در بارۀ ماوراءالطبیعه گذاشته بودید نخوانده ام، هیچ پشیمان نیستم. :im_so_happy:
البته یک بار نوشتاری در امرداد در رد خدا خواندم که نمیدانم شما گذاشته بودید یا نه. به هرروی برای من مانند آن بود که کسی بگوید ارگانیسم آدمی با همۀ پیچیدگی هایش هستی دارد، اما قلب ندارد!
« واپسین ویرایش: 30 اوت 2010 گاه 02:39:09 ازسوی Supreme »
پارسی زبانان سراسر جهان، همبسته شوید!

dara_babak

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 2,715
 • امتیاز: 788
پاسخ : ایا فرگشت درست است ؟ انسان گیاه خوار
« پاسخ #3 : 30 اوت 2010 گاه 02:38:39 »
درود


ضمن سپاس از آرمین گرامی،

لطفا بن مایه ی  نوشتارتان را هم قرار دهید.


سپاس _ بدرود
پاید کشور به فره اش جاودان         ایرانیان   پیوسته   شادان          همواره یزدان بود او را نگهبان                                                                                                        خداوند نگهدار ایران باد                                 باشد که سراسر کیهان را صلح و آرامش فرا گیرد

godfather

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 2,103
 • امتیاز: 851
 • جنسیت : آقا
پاسخ : ایا فرگشت درست است ؟ انسان گیاه خوار
« پاسخ #4 : 30 اوت 2010 گاه 20:40:23 »
درود

از همه چیز که بگذریم من ربط این مقاله به عنوانش یهنی "آیا فرگشت درست است" را نفهمیدم.نویسنده با این ایرادها به گوشتخواری می خواهد چه ایرادی به فرگشت بگیرد؟

siavash78hu

 • کوشاترین های امرداد
 • *
 • نوشتار: 644
 • امتیاز: 220
 • جنسیت : آقا
پاسخ : ایا فرگشت درست است ؟ انسان گیاه خوار
« پاسخ #5 : 30 اوت 2010 گاه 22:16:01 »
باید از یک متخصص آکادمیک هم کمک خواست.
من روزگاری درگیر این مساله بودم.
1 سال هم گیاه خوار بودم. البته لبنیات هم مصرف می کردم.
مهم ترین مشکلی که برای من پیش آمد کمبود شدید اسیدهای چرب و امگا 3 و 6 و ... بود.
ضمنا همین که ما گوشت می خوریم نشانه اینست که فرگشت ما را به این کار واداشته است.
با سوپریم موافقم. لزوما هر چه 500000 سال پیش می کردند دلیل طبیعی بودن نیست.
با گیاه خواران حرفه ای (خصوصا هندی ها) هم مدت ها همکار بوده ام.
ایشان بسیار از نگر بدنی ضعیف بودند. عمرشان از ما بیشتر نبود. بسیار هم بد اندام بودند. افراد فقیری هم نبودند که فکر کنیم سوءتغذیه داشته اند.
البته این نظر شهصی من است.
ضمنا علت گریز از گوشت من خواندن "فواید گیاهخواری" صادق هدایت بود!
«آن کس که با هيولا می ستيزد بايد بپايد که خود در اين ميانه هيولا نشود» فردريش نيچه

ارمین

 • هموند بسیار کوشا
 • *
 • نوشتار: 239
 • امتیاز: 50
 • جنسیت : آقا
  • هتل بزرگ دریا مراغه
پاسخ : ایا فرگشت درست است ؟ انسان گیاه خوار
« پاسخ #6 : 08 ژوئن 2014 گاه 04:30:22 »
با سپاس از دوستانی که وقت گذاشته و این مقاله رو خوندن
و با پوزش که من بیش از 3 سال در دسترس نبودم
در کلام نخست این نوشتان در ضد فرگشت نیس که برعکس دلایلی بر درست بودن این نظریه علمی میباشد  که ادمی یا انسان امروزی به یکباره و به همین شکل و شمایل و با همین ادتهای ذاتی به وجود نیامده (افریده نشده است) و در مقام دفا از این نوشتار  برای اولین بار این مقاله را در سایتی به نام (افرینش کشک( در بیش از 14 سال پیش نوشته بودم که سایت  خیلی زود فیلتر و بعدا برچیده شد و بعد ها به دست خودم با نامهای مختلف یا به وسیله دوستان با اسامی دیگر پخش شده و من از این بابت و نوشتن این گونه نظرها که میتوا نید قبول نکنید یا بپزیرید (چرا که نظریه است و میتواند قبول یا رد شود  )به حد کافی ازار دیده ام
و منظور از این پاسخ فقط دفاع از خود بود برای پاسخ برخی از دوستان به بی خدا بودن من و دزدی بودن این نوشته
امید دارم همیشه پویا و کنکاشگر باشید و هر نظریه ای چه علمی چه فلسفی یا مذهبی را به سادگی نپذیرید
بدرود
ستایم شب و روز شهنامه را / سراینده اش را و هم خامه را / کتاب بزرگیّ و فرزانگی / امید و سرافرازی و زندگی / سرود اساتیر ایران زمین / که بر نام گوینده اش آفرین / پیروزپارسی توسی نامدار / که فرهنگ از او یافته ست اعتبار / قلم را نشاید سرودن از او / که او بر قلم داده است آبرو / خداوند فرزانگیّ و خرد / که اندیشه بر همگنان نسپرد / روان شاد بادش بهشت آشیان / همیشه سخنگوی تا جاودان

 

گروه امرداد

تارنما تالارها امردادنامه

تالارها

فایلخانه گاهشمار اساسنامه امرداد جستجو

گوناگون

یاری امرداد اسناد خلیج فارس

تارنماهای همسو

خبرگزاری میراث فرهنگی تاریخ فا هفته نامه امرداد